Makaleler

Makaleler geri dön

Almanya Avukat

Alman dilinde yer alan anwalt kelimesi Tükçe’de avukat anlamına geliyor. Avrupa’nın en büyük ülkelerden biri olan Almanya’da faaliyet gösteren birçok Türk avukat bürosu bulunmuyor. Gerek Türk vatandaşları gerek Alman vatandaşları için birçok alanda hizmet eden Türk asıllı avukatlar bulunuyor. Kendisi ve ailesi için yargı davaları konusunda veya hukuki danışmanlık alanlarında avukatlardan yardım talep edilebilir. Almanya’da yayınlanan istatistiklere göre Türk avukatlar en çok Türk vatandaşları tarafından tercih ediliyor. Ayrıca Türk avukatları Almanya’da bulunan diğer avukatlara göre yabancılar hukuku diye hukuk dallarına göre birçok tecrübeleri bulunuyor.

Avukat Kimdir?

İngilizcede lawyer kelimesinin anlamı olan avukat bireylerin birbirleriyle ve devletle olan ilişkilerinde ortaya çıkan anlaşmazlıklarda hukuki bilgilerine başvurulan ve bireyleri temsil ederek haklarını savunan kişilere avukat denir. Avukatlar bir kimsenin avukatlığını kabul etmeden önce onu dinlen yararlı olabileceğini inanıyorsa yargıya intikal eden davayı kabul eder. Avukatlar dava konusu ile ilgili yasaları ve mahkemelerin vermiş olduğu kararları inceliyor. Dava ile ilgili geniş bir araştırma ve inceleme yaparken yaparak müvekkilini korumaya çalışıyor. Ayrıca avukat dava ile ilgili tanıkları mahkeme huzurunda dinletir ve onlara soru sorarak hukuka yardımcı oluyor.

Hollanda Türk Avukatları

Flemenkçe’de advokat kelimesi avukat anlamına geliyor. Avrupa hukuk sistemine dahil olan Hollanda’da bulunan mevzuat gereğince yerleşmiş bir hukuk düzeni bulunuyor. Hukuk alanında hizmet veren hukuk bürolarında deneyimli, mevzuat konusunda bilgili, mahkeme karar ve uygulamalarını takip eden avukatlar faaliyet gösteriyor. Hollanda’da faaliyet gösteren Türk avukatları gerek Hollanda vatandaşlarına gerekse Türk asıllı vatandaşları adli makamlar karşısında başarılı bir şekilde temsil ederler.

Hollanda Mevzuatı kapsamında miras, ceza ve hukuk davaları konusunda bronzlaşmış ve uzmanlaşmış kaliteli hizmet veren hollanda türk avukat bulunuyor.

İsviçre Türk Avukatları

İsviçre’de bulunan vatandaşların avukata ihtiyacı olduğu zaman iyi bir araştırma yapmaları gerekiyor. İsviçre’de yaşayıp hukuk kurallarını tam bilmeyen kişilerin bu konuda dikkat etmeleri gerekiyor. İsviçre’de birçok farklı konuda hukuki danışmanlık yapan hukuk büroları bulunuyor. İsviçre hukuk bürolarında şu hukuk alanlarında hizmet veriliyor.

  • Boşanma hukuku
  • Ceza hukuku
  • Kira hukuku
  • İcra ve İflas hukuku
  • Yabancılar hukuku
  • Ekonomi hukuku

Noterlik işlemleri yapılıyor. Dava türü ve bulunan hukuk sistemine göre ilgili hukuk bürolarına başvurabilirsiniz. İsviçre Türk avukatlar hukuk sisteminde deneyim ve tecrübeleri ile gelen vatandaşların sorunlarını çözüyorlar.

Hukuk Bürosu Nedir?

Hukuk büroları avukatların faaliyetlerinin yürütüldüğü temel mekanlar arasında yer alıyor. Hukuk bürolarında avukatlar ve yardımcı personeller görev yaparlar. Hukuk bürolarında danışmanlık hizmetinin yanında dava takip işlemleri de yürütülüyor. Hukuk büroları, avukatlık büroları veya avukatlık ofisleri olarak da adlandırılıyor. Yani hukuk büroları avukatların mesleki faaliyetlerini icra ettiği ve kamu hizmeti verdiği alanlar olarak biliniyor. Günümüzde dünyanın neresinde olursa olsun avukatlar kendilerine özgü alanlarda bu faaliyetleri sürdürüyorlar.

İstanbul Hukuk Büroları

Türkiye’nin avukatlık mesleği ile ilgili kararlar alan ve en büyük baro İstanbul Barosudur. İstanbul Barosu avukatlık sayısı bakımından dünyanın da en büyük barolardan birisidir. İstanbul arasına yaklaşık 50.000 avukat kayıtlıdır. Bu nedenle İstanbul hukuk büroları da avukat yetkinliği konusunda Türkiye’de önemli merkezler arasında yer alıyor.

İstanbul’da bulunan avukatlar genellikle adliyeye yakın hukuk bürolarında faaliyet yürütürler. İstanbul’da bulunan ve Türkiye’nin en büyük adliyeleri arasında İstanbul Anadolu Adliyesi, İstanbul Çağlayan Adliyesi ve Bakırköy adliyesi olarak ön plana çıkıyor. İstanbul’da faaliyet gösteren hukuk büroları bu el adliyeler etrafında toplanmıştır. Ayrıca bir kısım hukuk büroları da kentin önemli merkezlerinde faaliyet gösteriyor.

Makaleler geri dön