Makaleler

Makaleler geri dön

Ataşehir Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları, aile mahkemeleri nezdinde ve aile hukukunu ilgilendiren konularda müvekkillerine hukuki destek ve yardım sunan avukatlar için kullanılan bir tabirdir. Bu anlamda, bir boşanma avukatından boşanma davası, nafaka davaları, mal paylaşımı, velayet gibi konularda hukuki destek sağlayabilirsiniz. İyi bir aile mahkemesi avukatı sayesinde hak kaybına uğrama riskinden uzak kalırsınız.

Boşanma Davalarında Hukuki Yardım

Aile hukuku konuları ve bu bağlamda boşanma davaları teknik ve özel usul bilgisi gerektiren hukuk dalları arasında bulunur. Bu anlamda İstanbul’un gözde ilçeleri arasında yer alan ve yoğun bir nüfusun yaşadığı Ataşehir gibi ilçelerde, alanında uzmanlaşmış, nafaka davası açma gibi işlemleri eksiksiz yapabilen bir avukattan hukuki hizmet almak önem arz eder.

En iyi velayet avukatı bulabilme gibi ihtiyaçlar noktasında da, aile hukuku konularında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi olan avukatların tercih edilmesi mühimdir. Bu şekilde mevzuat ve uygulamada bilgili, usul bilgisine sahip ve aile davalarında tecrübe sahibi bir avukat seçimiyle hukuki yönden hak kaybı yaşamazsınız.

Niçin Boşanma Avukatına İhtiyaç Duyulur?

Hukuk, belirli kaideler ve kurallar bütünü olarak, her tür işlemin zamanında, usulüne göre ve eksiksiz şekilde yapılmasını gerektiren bir branştır. Bu anlamda daha da özel bir hukuk alanı olan boşanma davaları ve aile hukuku ile ilgili işlemlerde;

  • Dava, başvuru ve işlem süreçlerinin etkili şekilde yönetilmesi,
  • Yine konusunda uzman bir avukat tarafından hukuki işlemlerin takip edilmesi,
  • İstem, istek, delil ve ifade gibi işlemlerin zamanında ve eksiksiz yapılması çok önemlidir.

Bu şekilde sağlanacak bir hukuki destek ile boşanmadan nafakaya, mal paylaşımından velayete kadar geniş bir alanı kapsayan aile hukuku dalında hukuki hakların kazanımı sağlanmış olur.

Başarılı Bir Boşanma Avukatı Nasıl Olmalıdır?

İyi bir boşanma avukatı daha doğrusu iyi bir avukat için en başta gereken husus, tecrübe ve bilgi birikimidir. Bu şekilde tecrübeli ve konusunda uzman bir avukattan beklenecek bir diğer husus ise kuvvetli iletişim becerisidir.

Bu iletişim beceresi avukat ile müvekkil arasında olduğu kadar, avukat ile yargı makam ve birimleri arasında da bulunmalıdır. Başarılı bir aile mahkemesi avukatı yine bilgi, belge, delil toplama ve bunları gerekli yerlere zamanında ve noksansız sunma noktasında da becerili olmalıdır. Son olarak iyi bir avukat müvekkilini devamlı bilgilendirmeli ve şeffaf olmalıdır.

Boşanma Davaları Neleri Kapsar?

Boşanma davaları aile hukukunun en çok karşılaşılan dava türüdür ve beraberinde bir çok hukuki meseleyi de gündeme getirir. Boşanma sürecinde, evli çiftlerin birbirlerinden boşanmaları kadar, varsa ortak çocukların velayeti, evlilik birliğinde edinilen malların paylaşımı, nafaka davası açma gibi konularda söz konusu olur.

Bu nedenle boşanma aşamasında olan biri kişi tarafından, yetkin bir Ata şehir boşanma avukatı seçilmesi, onun sağlayacağı hukuki yardımdan yararlanması ve onun hukuki desteğiyle işlemlerini yürütmesi aile hukuku konularında kazanım elde etmesine katkı sağlar.

Makaleler geri dön