Makaleler

Makaleler geri dön

Tuzla Boşanma Avukatı

İstanbul’a yer alan tuzla hukuk büroları içerisinde yer alan avukatlar anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında velayet, nafaka ve mal rejimi hakkımda gerekli olan bütün hukuki sürecin hizmetini vermektedir. Tuzla’da bulunan avukat ekibi ile birlikte insanların boşanma davalarında etkin rol oynar.

Hukuki anlamda boşanmaların gerçekleştirilebilmesi için tuzla avukat tarafından boşanma sürecinin planlanması gerekir. Bu olan doğrultusunda hakaret edilmesi çok daha iyi sonuçlar doğurur. Çiftler arasındaki boşanma sebepleri genel veya özel sebepler olabilir. Özel boşanma sebepleri arasında zina, onur kıran davranışlar, akıl hastalığı, terk gibi sebepler yer alır. Genel boşanma sebeplerinden ise anlaşmalı boşanma, şiddetli geçimsizlikler yer alır.

Boşanma Avukatı Nedir? 

Boşanma avukatı, anlaşmazlıkların oluşması sebebi ile boşanma, mal paylaşımı ve velayet gibi davalara bakan avukatlara denir. Halk arasındaki ismi boşanma avukatı şeklindedir. Boşanma süreçleri çiftler arasında geçen çok zor bir süreçtir. Bunun içinde hukuki açıdan yardım almak önemlidir.

Bu durum çiftlerin boşanma sürecini kolaylaştırır. Boşanma davalarının her aşamasına önem verilmesi gerekir. Boşanma kararı alan çiftlerin avukat tarafı ile dilenmektedir. Bunu seveni ise boşanma davası açabilmek için kesinlikle bir sebebin olması gerekir. Bu sebep doğrultusunda ancak boşanma gerçekleştirilir. Herhangi bir sebebe dayandırılmayan davalar reddedilmektedir.

Tuzla Boşanma Avukatı Hizmetleri

Boşanma avukatlarının insanlara hizmetleri vardır. Bunlar;

  • Çekişmeli boşanma davası açmak ve bunların takibini sağlamak
  • Anlaşmalı boşanma takibi ve davası
  • Nafaka ve Tazminat davalarını açmak
  • Mal rejimi davası açmak ve takibini sağlamak
  • Velayet davalarına bakmak
  • Şiddet gören eşlerin evden uzaklaştırma cezası almalarındaki davaların görülmesi
  • Tenfiz davalarına bakmak

Tuzla’da bulunan boşanma avukatları yukarıda bulunan hizmetleri vermektedir.

Anlaşmalı Boşanma Nedir?

Türk Hukuku işler arasında anlaşmalı bir şekilde boşanma sağlanabilmesi için bir olanak sağlamıştır. Bu boşanmaların bazı şartları vardır.

Bunlar;

  • Eşlerin birlikte başvuru yapması
  • Anlaşmalı boşanma hususların protokole bağlı olması
  • Evliliğin en az 1 yıl kadar sürmesi

Bu şartlar dahilinde anlaşmalı bir şekilde boşanma davası açılabilir. Eğer bu maddeler yerine getirilmezse anlaşmalı boşanma çekişmeli boşanmaya döner. Anlaşmalı boşanmaların amacı, çiftlerin iradesine önem vermektir. Bu şekilde anlaşmalı boşanmaların var olması çiftlerin kolay bir şekilde boşanma gerçekleştirmesi de de yardımcı olur. Anlaşmalı boşanma davaları da bazı protokollerin bulunması gerekir. Çocuğun durumu, yargılama gideri, tazminat ve nafaka konuları davada yer almalıdır.

Tuzla Hukuk Büroları

Tuzla hukuk bürolarında yer alan tuzla en iyi avukatları ile sizlerin hukuki süreçlerinde daima yanınızda olmaktadır.

Çekişmeli Boşanma

Çiftler arasında birinin boşanma isteğinde bulunup diğerinin bu konuda aynı fikirde olmaması durumlarında çekişmeli boşanma davaları görülür. Genelde bu davalar zina, evlilik birliğinin sarsılması durumunda açılacak davaları kapsar. Bu davalarda boşanma gerçekleşebilmesi için eşin kusurlu olması gerekir.

Makaleler geri dön