Makaleler

Makaleler geri dön

Maltepe Boşanma Avukatı

Aile Hukuku ile ilgili davalar ve özellikle boşanma davaları taraflar için oldukça yıpratıcı süreçler ortaya çıkarır. Ortak bir hayatın sonlandırılması, maddi ve manevi ortaklıklarından da sonlandırılmasını gerektirir. Özelikle de aile birliği içinde edinilmiş mallar ve müşterek çocuklar varsa çekişmeler konuları artar. Bu süreçlerin daha rahat geçirilebilmesi için iyi bir hukuk desteğine ihtiyaç olduğu açıktır.

Boşanma davalarında boşanma ve fer’ileri hakkında hakkaniyete uygun kararların alınması için bu alanda uzmanlaşmış avukatlardan danışmanlık ve avukatlık hizmeti alınması önemlidir. Maltepe avukatlık büroları içinde boşanma davalarındaki başarısı ile dikkat çeken büro, müvekkillerinin güvenini ve memnuniyetini sağlamıştır.

Aile Hukuku Alanında Uzmanlaşmış Avukatlar

Hukuk çok geniş bir alandır. Bir avukatın tüm bu alanlarda uzmanlaşması ve tam bir başarı sağlaması pek mümkün değildir. Bu nedenle bir hukuk dalında uzmanlaşma tercih edilir. Firmanın Aile Hukuku alanında uzmanlaşmış avukatları boşanma davalarını yürütür. Bu alandaki mevzuata hakim olan, Yargıtay kararlarını takip eden, farklı dosyaları inceleyen avukatlar baktıkları boşanma davalarıyla da tecrübe kazanmıştır.

Boşanma davalarında bilgi ve birikim sahibi avukatlardan alınacak danışmanlık ve avukatlık hizmetleri ile boşanma davaları ve velayet, nafaka, tazminat gibi fer’ileri ile ilgili hak kayıplarının önüne geçilebilir.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davası Ayrımı

Boşanma sürecine giren taraflar boşanma ve boşanma ile ilgili tüm konularda anlaşarak hakim karşısında boşanma iradelerini açıklarsa anlaşmalı boşanma gerçekleşir. Malların paylaşımı, nafaka ve tazminat gibi konular tam olarak açıklığa kavuşturulmuş olmalıdır. Ayrıca müşterek çocuklar varsa nafaka, kişisel ilişki kurulması ve velayet gibi konularda da tam bir anlaşma sağlanmalıdır. Evliliğin en az bir yıl sürmüş olması gibi yasal gereklilikler de mevcuttur.

Eğer taraflar boşanma, nafaka, tazminat, mal paylaşımı, velayet ve benzeri konularda anlaşamazsa boşanma davası çekişmeli olarak görülür. Çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davalarına göre daha fazla sürer ve avukatların emek ve mesaisi daha yoğundur. Her iki dava türünde de firmanın avukatları başarılı şekilde süreçleri takip edip tamamlar.

Maltepe Boşanma Avukatı Tavsiyesi

Bahsi geçen Maltepe hukuk bürosu tarafından bugüne kadar takip edilen dava dosyaları başarılı sonuçlara ulaşmış ve müvekkillerinin memnuniyeti sağlanmıştır. Kaliteli hizmet almak isteyenler için bu bilgi ve emek yoğun hizmetler rahatlıkla tavsiye edilebilir.

Maltepe Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma davaları ile ilgili danışmanlık ve avukatlık hizmeti almak isteyenler iletişime geçerek davaları ile bilgileri sunup fiyat alabilir. Maltepe uzman avukat ücretleri değişkenlik gösterebilir.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan biri danışmanlığın yasal mevzuata göre ücretli olduğudur. Danışmanlık ücretinin en alt Avukatlık Asgari ücret tarifesinde belirlenir.

Avukatlar tüm hizmetleri için en az Avukatlık Asgari Ücret tarifesinde belirlenen miktarlarda ücret almalıdır. Daha düşük ücret alınması halinde sorumlulukları doğacaktır. Tarifede belirlenen miktarların üzerinde anlaşma yapılmasında sakınca yoktur.

Makaleler geri dön