Makaleler

Makaleler geri dön

Kadıköy Boşanma Avukatı

Kadıköy boşanma avukatları, boşanmak isteyen kişilerin davasına itinayla bakıyorlar. Evli olduğu kişiyle huzursuzluk yaşayan ve artık boşanmak isteyen kişiler, Kadıköy avukatlarına başvuruyorlar.

Özellikle Kadıköy ilçesinde yaşayan kişilerin tercihi kadıköy hukuk büroları üzerine oluyor. Kişiler, buradaki avukatlardan yardım alarak, boşanma işlemlerini gerçekleştiriyor. Ayrıca bu avukatlar, alanında son derece başarılı ve uzman kişilerdir.

Boşanmak isteyen kişiler, kadıköy avukatlık büroları üzerinden avukat temini yapabilirler. Oldukça uygun fiyatlı olan avukatlar, davaların başarılı bir şekilde sonlanmasını da sağlıyorlar. Kadıköy avukatları, boşanma konusunda oldukça titiz davranarak, davaların olumlu sonuçlar vermesini sağlarlar.

Boşanma Davasında Avukat Şart Mı?

Boşanma durumu olan kişiler avukat tutup tutmamak arasında kaygılanıyor ve bu konu üzerine çeşitli araştırma yapıyorlar. Boşanma davasına girecek olan çiftlerin ayrı ayrı veya tek bir avukat tutmaları gerekiyor. Avukatlar, kişilerin bütün haklarını göz önünde bulundurarak savunma işlemi yaparlar. Bu sebepten dolayı boşanma davalarında kesinlikle avukat tutulmalıdır.

Boşanma davasına girecek olan kişilerin kadıköy en iyi avukat hizmetinden faydalanması gerekiyor. Bu hizmet sayesinde kişilerin tüm hakları göz önüne alınır ve kişinin hakları savunulmaya başlanır. Davanın olumlu bir şekilde sonuç alması adına kesinlikle avukat tutulmalıdır.

Boşanma Avukatı Hangi Davaya Bakar?

Boşanma avukatı, medeni kanun alanında her türlü davaya bakar. Müvekkillerinin haklarını en iyi şekilde savunurlar ve davanın kazanılmasını sağlarlar.

Boşanma avukatlarının genel olarak baktığı davalar şu şekildedir;

  • Boşanmada mal paylaşımı davası
  • Çocukların velayetine ilişkin uyuşmazlıklar
  • Evlilik sözleşmesi
  • Nafaka taleplerine dair uyuşmazlıklar
  • Anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davası

Boşanma davası avukatları, bu davalar içinde gönül rahatlığıyla tutulabilir. Genel olarak boşanma avukatlarının girdiği davalar bu şekilde sıralanıyor.

Boşanma Avukatının Rolü Nedir?

Boşanma avukatlarının rolü oldukça büyüktür. Boşanma avukatlarının dosyaların hazırlanması ve kişinin davaya gelmesine gerek kalmadan davaya girme gibi rolleri vardır. Müvekkil davaya gelmeden, boşanma işlemi avukatlar sayesinde gerçekleşir. Hatta nafaka ve velayet gibi durumları da boşanma avukatları hallederler.

Boşanma Davasında Çocuğun Velayetini Alma

Çocuğun velayetinin anneye veya babaya verilmesi, bazı şartlara göre değişiklik gösteriyor. Her zaman çocuğun velayeti anneye verilir ve büyük bir sıkıntı olmadığı müddetçe annede kalır. Ancak kişiler kendi aralarında anlaştığı zaman velayet değişimi yapılabilir.

Bu konuda çocuğun yararı da göz önünde bulundurulur. Çocuk için en çok faydayı sağlayabilecek olan kişi kimse, velayet o kişiye aktarılır. Yine bu süreçte avukatların rolü son derece büyüktür.

Avukatla Tek Celsede Boşanma

Tek celsede boşanmak isteyen kişilerin avukatlardan yardım almaları gerekiyor. Kişilerin anlaşmaya vararak kendi aralarında mal dağılımı yapması gerekiyor. Daha sonrasında ise boşanma avukatına giderek, boşanma davasını anlaşmalı olarak başlatırlar. Tek celsede boşanmak isteyen kişilerin, kendi aralarında anlaşmaya varmaları gerekiyor. Avukatlarında yardımı sayesinde, tek celseyi geçmeden boşanma gerçekleşecektir.

Makaleler geri dön